Începutul anului şcolar 2021-2022

Dragi preșcolari/elevi și dragi părinți,
Începutul noului an școlar se aproprie, iar noi, cadrele didactice, vă așteptăm cu mare bucurie la școală!

📌Festivitatea de deschidere va avea loc luni, 13 septembrie 2021, în curtea școlii, conform următorului program:
– 9.OO- Școala Gimnazială „GHEORGHE PETRAȘCU,,
– 9.30- Școala Gimnazială ,,ION PETROVICI,, TECUCI
📌Toți vom respecta regulile prevăzute pentru contextul actual SARS-CoV-2: masca medicală e obligatorie pentru toată lumea, la fel și distanțarea fizică.
📌Părinții sunt rugați să fie prezenți la festivitate, dar trebuie să respecte și ei măsurile de mai sus.
📌 După deschiderea oficială, preșcolarii/elevii vor merge în sălile de clasă împreună cu educatorul/ învățătorul/dirigintele, pe rând, mai întâi cei din învățământul primar, apoi cei din învățământul gimnazial. Apoi, în curtea școlii vor avea loc discuții între părinți și educatorul/ învățătorul/ dirigintele/celelalte cadre didactice.

Vă așteptăm cu drag! 🤗
Să fie un an rodnic!